خبر خبر

ارزیابی توسعه فرودگاه آبادان توسط چهار مدیرکل

با حضور چهار مدیرکل از شرکت فرودگاهها و ناوبری هوایی ایران در فرودگاه آبادان، زوایای مختلف توسعه این فرودگاه بررسي شد.

مدیر فرودگاه آبادان در گفتگو با روابط عمومی شرکت فرودگاهها و ناوبری هوایی ایران، ضمن اعلام این خبر گفت: امروز چهارشنبه 21 تیر میزبان فرشید گلیج، مديركل دفتر مقررات فرودگاهي، مدیریت بحران و پدافند غیرعامل، محمد امیرانی، مديرکل ارتباطات و ناوبري هوايي، مسعود نیکبخت مديرکل کنترل ترافيک هوايي و حسین رفیعی، سرپرست اداره کل املاک و مستغلات بودیم.

غلامرضا دهقانیزاده درباره برگزاری این جلسه گفت: این جلسه پیرو جلسهای که در ماه گذشته میان مدیران عامل شرکت فرودگاهها و سازمان منطقه آزاد اروند برگزار شده بود، تشکیل شد. در آن جلسه که در تهران برگزار شد، فرودگاه آبادان و آینده آن مورد بحث قرار گرفت.

وی ادامه داد: سازمان منطقه آزاد اروند یکسری درخواستها برای ارتقای فرودگاه آبادان؛ هم به لحاظ مباحث فرودگاهی و هوانوردی و هم از نظر فراهم شدن امکان جذب بیشتر سرمایهگذاران به منطقه آزاد و همچنین فرودگاه که جزئی از آن است را در این جلسه مطرح کرد و قرار شد شرایط آن توسط شرکت فرودگاهها بررسی شود.

دهقانیزاده افزود: در این زمینه قرار شده است یک طرح جامع فرودگاهی برای فرودگاه آبادان تهیه شود که مذاکرات اولیه با چند شرکت مشاور داخلی و خارجی انجام شده است. در این زمینه مديركل دفتر مقررات فرودگاهي، از انتخاب یکی از این مشاوران در آینده نزدیک توسط دفتر مقررات فرودگاهي، مدیریت بحران و پدافند غیرعامل خبر داد.

وی ادامه داد: دومین بحث، مربوط به ارتقای عملیات هوانوردی است که مستلزم اختصاص تجهیزات بیشتری به فرودگاه آبادان است. در این زمینه مدیران حاضر موضوع را به لحاظ رعایت طرحهای عملیات هوانوردی بررسی کردند.

سومین موضوع مورد بحث به جذب سرمایه گذاران مربوط بود. دهقانیزاده در این زمینه گفت: در این مورد این ایده که چگونه میتوان با رعایت قوانین و مقررات عملیات هوانوردی، بخشی از اراضی فرودگاه را به لحاظ نوع کاربری به گونهای تعریف کرد تا سرمایهگذاران تشویق به فعالیت در آن شوند، مورد بررسی قرار گرفت. 

قرار شد مباحث مطرح شده توسط ادارات کل مربوطه مورد ارزیابی کارشناسی قرار بگیرد و گزارش مکتوب آن به مدیرعامل و هیئت مدیره ارائه شود.

 

-------------------------------------
نظرات

اخبار مرتبط اخبار مرتبط

مورد مرتبطی یافت نشد