خبر خبر

برگزاري مانور طرح اضطراري دوسالانه در فرودگاه آبادان
مانور طرح اضطراري دوسالانه فرودگاه آبادان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي فرودگاه آبادان، اين مانور با حضور نهادهاي مرتبط از جمله ايمني زميني فرودگاه، اورژانس، آتش‌نشاني شهر، جمعيت هلال احمر، شرکت‌های هواپیمایی و سوختگیری، پليس فرودگاه و سپاه حفاظت هواپيمايي برگزار شد.

غلامرضا دهقاني‌زاده، فرمانده عمليات مانور و مدير فرودگاه با مثبت ارزيابي كردن اين مانور گفت: بررسي ميزان آمادگي واحدهاي درگير و تعامل آن‌ها با نهادهاي مرتبط، انجام واكنش سريع و به موقع در شرايط مشابه و افزايش توان مقابله با حوادث از اهداف مانور بود.

گفتني است؛ در اين مانور فرض بر اين بود كه يك فروند هواپيماي فوكر۱۰۰ شركت هواپيمايي اروند اير به دليل شكستن چرخ از باند خارج شده و دچار حریق می‌شود. تعداد مسافر ۱۰۵ نفر و سوخت هواپيما ۸۰۰۰ ليتر فرض شده بود. طی این عملیات همه ارگان‌ها در کمتر از زمان استاندارد تعریف شده خود را به سانحه رساندن تا مسافران را نجات دهند و حریق هواپیما را اطفا کنند.

در اين مانور تيم ارزياب شركت فرودگاه‌ها و سازمان هواپيمايي که شامل معاون مدیرکل عملیات هوانوردی سازمان هواپیمایی، معاون دفتر استانداردهای فرودگاهی، نماینده اداره‌کل ایمنی زمینی، نماینده اداره مراقبت پرواز و حراست بر نحوه عملكرد ارگان‌هاي درگير نظارت كردند و در پايان، جلسه ارزيابي مانور با حضور ارگان‌هاي درگير و تيم ارزياب برگزار شد.

-------------------------------------
نظرات

اخبار مرتبط اخبار مرتبط

مورد مرتبطی یافت نشد